Zajímavosti

 • AVON je kosmetická společnost působící na světovém trhu od roku 1886 (34 let předtím, než ženy získaly právo volit) ve více než 120 zemích světa, na 6 kontinentech
 • AVON je nejstarším prodejcem kosmetiky na světě

 • AVON je společnost, která již 135 let přináší ženám naději, stará se o zlepšení jejich postavení ve společnosti, o jejich životní podmínky a zdraví

 • V ČR působí od roku 1991

 • AVON je největší a nejžádanější kosmetickou společností na světě

 • AVON je špičkou v oblasti vývoje nových technologií, Centrum výzkumu a vývoje v New Yorku patří mezi vedoucí centra v kosmetickém průmyslu a zaměstnává ty nejlepší vědce

 • AVON má přes 600 patentů, které vynalezl a ostatní kosmetické společnosti si je od něj odkupují, aby tyto technologie mohly také využívat

 • AVON patří mezi 100 nejvýznamnějších firem na světě (spolu s firmami jako např. Adidas, atd..)

 • Na celém světě je kolem 6,5 milionu nezávislých AVON LADY/AVON GENTLEMANŮ

 • AVON byl první velkou kosmetickou společností na světě, která vyhlásila zákaz testování na zvířatech a bojuje proti domu dodnes! Také bojuje pro záchranu deštných pralesů. 

 • S AVONem spolupracují světoví módní návrháři (např. Christian Lacroix, Kenzo Takada...), hudební hvězdy (např. Fergie...), filmové hvězdy (např. Reese Witherspoon, Courtney Cox, Patrick Dempsey, Salma Hayek, Ashley Green...) a mnoho dalších významných osobností

 • Každou vteřinu se na světě prodá 5 rtěnek AVON

 • Každou vteřinu se na světě prodá 7 vůní AVON

 • Každou minutu se na světě prodá 18 hodinek AVON. To je 9 400 100 hodinek za rok!

 • AVON prodává šperky od roku 1971. V roce 1993 představila svou kolekci šperků AVON Elizabeth Taylor

 • První barevný katalog jsme vytiskli v roce 1905

 • Avon byl průkopníkem používání stabilního vitaminu C a objevil způsob, jak do kosmetických výrobků vpravit nejčistší formu vitaminu A (retinol)

 • V roce 1979 AVON koupil světoznámou společnost zabývající se výrobou šperků Tiffany & Co., kterou vlastnil po dobu 15 let

 • Společnost AVON je jedním z největších světových prodejců vůní

 • AVON podporuje ženy dokonce i v Saúdské Arábii. Na zdejší trh vstoupil v roce 1980

 • AVON LADIES a AVON GENTLEMANŮ je například v Brazílii 3x více než profesionálních členů armády

 • Do nedávna vynesly dobročinné aktivity AVONu po celém světě více než 800 milionů dolarů

 • AVON byl prvním na světě, kdo rozjel možnost prodávání zboží po internetu

 • V roce 1992 byl AVON první kosmetickou společností, která přinesla na trh výrobky s AHA kyselinami v řadě Anew

 • Nyní jsme pouze jedna ze dvou kosmetických firem, které v ČR nabízejí výrobky s kvalitním arganovým olejem

 • Od kampaně 14 ( od 20.9.2012) jsme prvním na trhu, s inovací inspirovanou výzkumem, který dostal nobelovu cenu (využití molekuly A-F 33 ve výrobkách proti vráskám)

Historie společnosti AVON

Historie Avonu se začala psát před 135 lety. David H. McConnell, obchodní cestující s knihami, zjistil, že zákaznicím se více než samotné knihy líbí vzorky vůní, které k nim zdarma přidával. Proto v roce 1886 založil vlastní společnost California Parfume Company a zaměstnal první Avon Lady, paní P.F.E. Albee. Jejich cíl byl jasný - přimět další ženy, aby se k nim přidaly. V roce 1905 už mohli zákazníci listovat barevným katalogem.

Takhle vypadala "továrna na krásu" v roce 1902.

Název Avon se zrodil v roce 1929. McConnell pojmenoval jednu řadu výrobků podle rodiště svého oblíbeného spisovatele Williama Shakespeara - Stratford upon Avon. Název si získal takovou oblibu, že o deset let později zaštítil celou společnost. Její název zněl Avon Product Inc.

Sto tisíc Avon Ladies
Po šedesáti letech společnosti na trhu přesáhl počet Avon Ladies sto tisíc. Avon expandoval do dalších zemí a v roce 1971 začal nabízet i šperky. Roční obrat se brzy vyšplhal na miliardu dolarů a v New Yorku vyrostla továrna na automatizovanou výrobu rtěnek.

Avon Ladies stále přibývalo a v roce 1978 jich pro Avon už pracovalo milion. Společně dokázaly zvýšit obrat společnosti na dvě miliardy dolarů ročně. Kupředu šel i vývoj kosmetiky. Avon jako první kosmetická společnost přinesl ženám přípravky proti stárnutí - anti-age řadu Avon Anew. V roce 1989 se tato značka stala první velkou kosmetickou firmou, která skoncovala s testováním výrobků na zvířatech.

Jeden z retro plakátů z roku 1987.

Nová éra
Rok 1996 byl ve znamení internetu. Avon jako první firma na světě spustil stránky umožňující zákazníkům v USA objednávat zboží on-line. O tři roky později se Andrea Jung stala první výkonnou ředitelkou Avonu a společnost představila první globální mediální kampaň Let´s talk (Mluvme o tom), zaměřenou na vztah značky a žen po celém světě.

Avon také zahájil celosvětovou kampaň Zelený zítřek na ochranu životního prostředí a obnovu deštného pralesa v Jižní Americe.

Sociální odpovědnost
Avon Nadace pro ženy byla založena v roce 1955 s cílem zlepšovat, ba i zachraňovat životy žen. Dnes se nadace věnuje především boji proti rakovině prsu, násilí páchanému na ženách a pomoci obětem přírodních katastrof. V roce 2010 na tyto účely shromáždila více než 800 milionů dolarů. Jen v České republice se za celou dobu vybralo úctyhodných 80 milionů korun.

Celosvětovou ambasadorkou a čestnou předsedkyní byla v roce 2007 jmenována herečka Resse Witherspoon.

Avon se dodnes řídí pět zásadami, na nichž byla před 125 lety založena: důvěra, respekt, víra, pokora a poctivost.

AVON v ČR

Společnost AVON začala působit v České republice v únoru 1991. Až do léta 1998 AVON patřil pod centrálu v Německu, nyní je řízen samostatným managementem pro ČR a SR. Společnost se postupně rozrůstá, v současnosti se v ČR přímým prodejem výrobků AVON zabývá téměř 100 tisíc AL/AG, kteří obslouží ročně 5,5 milionu zákazníků.

AVON Cosmetics je členem Asociace osobního prodeje.

Centrála společnosti AVON pro Českou republiku je v Praze 8 - Karlín, kde pracuje přes 100 zaměstnanců společnosti v obchodním, marketingovém, zákaznickém, finančním, personálním a IT oddělení.

Základní segmenty rozšíření naší firmy ve světě tvoří kontinenty, které jsou dále rozčleněny na státy. Česká republika se dále dělí na čtyři divize: Afrodita, Ariadna, Athena a Artemis. Oblast Ariadna se nachází v Západních Čechách (Klatovy, Plzeň, částečně Praha, Česká Lípa....), Athena zabírá Severní Čechy (Mělník, částečně Praha, Mladá Boleslav, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou....), Artemis potom Jižní Čechy (Strakonice, Příbram, Beroun, Kutná Hora, Žďár nad Sázavou, Znojmo).

Poslední divizí je Afrodita, která působí skoro na celé Moravě. Do této divize patřím i já. Hlavní oblasti Afrodity jsou: Přerov, Hranice, Olomouc, Nový Jičín, Vsetín, Šternberk, Kroměříž, Lipník nad Bečvou, Valašské Meziříčí, Bystřice pod Hostýnem, Odry, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm a jejich okolí.

Oficiální webové stránky AVONU v ČR: www.avon.cz

Díky lidské solidaritě se každoročně koná růžový AVON POCHOD, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Rekordní účast, desítky tisíc návštěvníků, dělá z této akce nejen jednu z největších charitativních akcí v Evropě, ale v rámci společnosti AVON si Praha drží jasné prvenství - nejúspěšnější AVON Pochod na světě! Balónky, které každoročně vypouštíme jsou 100% ekologické a rozložitelné.

V červnu 2019 se konal 19.roční AVON POCHODU v ČR.

https://www.zdravaprsa.cz/avon-pochod/

Projekty AVONU

AVON realizuje mnoho velkých a světově úspěšných projektů, které mají zlepšit budoucnost pro všechny. AVON rozhodně nešetří na pomoci druhým. Tato společnost mimo prodeje vysoce kvalitní a finančně dostupné kosmetiky pro každého pomáhá, kde může.

V první řadě AVON bojuje o práva žen po celém světě. Toho je mimo jiné i důkazem Saúdská Arábie, kde je AVON tak rozšířen, že mnoho žen tam mají díky němu stálé výdělky, které jsou v této zemi zdrojem jejich příjmů a zajišťují pro ně finanční zázemí.

Za zmínku dále určitě stojí:

 • boj proti rakovině prsu 
 • boj proti týrání zvířat a proti testování na zvířatech 
 • program Hello Green Tommorow pro ochranu životního prostředí a deštných pralesů 
 • boj proti domácímu násilí 
 • projekty na podporu školství - hlavně v zaostalých zemích

...a mnoho dalších

Spolupráce

S AVONem spolupracovali přední světoví módní návrháři jako například Christian Lacroix, který u nás představil své parfémy Nuit, Rouge a Absynthe by Christian Lacroix, mimo jiné i módní dům Hervé Léger nebo třeba velmi luxusní značka Ungaro. Vůně pro Avon navrhují přední světoví návrháři vůní, kteří také pracují pro značky jako např. Calvin Klein, Ralph Lauren, Giorgio Armani a mnohé další světoznámé značky.

Sonia Constant a Guillaume Flavigny (Perceive EDP), Stephen Nilsen (Little Red Dress EDP, Little Lace Dress EDP), Oliviera Crespa (TODAY Tomorrow Always EDP, Rare Pearls...)

Dále s naší společností spolupracuje spousta světových filmových hvězd jako například Reese Witherspoon, která je světovou velvyslankyní AVONu, dále například Courtney Arguette Cox, která se proslavila rolí Moniky v seriálu Přátelé. Jako další za zmínku stojí spolupráce s předním hercem Patrickem Dempseym, s herečkou Salmou Hayek, která je tváří osobitých parfémů Today-Tommorow-Always nebo například s Millou Jovovich, která u AVONu představila svůj parfém City Rush ke konci roku 2012. Mimo mnoha dalších hereckých osobností, které s námi spolupracují, chci ještě vyzdvihnout herečku Ashley Greene, která se proslavila ságou Stmívání a která u AVONu řídí kampaň pro ochranu zvířat nebo například herečku Olivii Wilde známou ze seriálu Dr House.

Mimo světových módních návrhářů a hollywoodských hvězd s AVONem spolupracují i hudební hvězdy jako například Fergie, která u nás představila své parfémy a je tváří naší řady Advance Techniques - vlasových produktů. A mnoho dalších osobností...

Fergie, Andrea Jung - of Avon, Reese Witherspoon, Courteney Cox attend the Avon Foundation's Champions Who Change Women's Lives celebration at Cipriani 42nd Street on October 27, 2009 in New York City